Michał Anioł. Perfekcjonista epoki renesansu 0
Michał Anioł. Perfekcjonista epoki renesansu

Wszechstronny artysta, wizjoner i samotnik – Michał Anioł uznawany jest za jednego z najwybitniejszych twórców w dziejach. Rzeźbiarz, malarz, architekt i poeta zyskał wielką sławę już za życia i jako pierwszy zachodni artysta mógł przeczytać własną biografię. W niniejszym artykule przedstawiamy nieco zapomniane oblicze wyjątkowego człowieka.

czytaj całość »
Haft diamentowy. Masz pytania? Tutaj znajdziesz odpowiedzi! 0
Haft diamentowy. Masz pytania? Tutaj znajdziesz odpowiedzi!

Malowanie diamentami może stać się Twoim przyjemnym nowym hobby, które pozwala tworzyć efektowne arcydzieła. Jest łatwe do opanowania nawet dla początkujących zajęcie, dzięki prostemu procesowi i dostępnym narzędziom. Ta forma twórczości daje dużo satysfakcji i relaksu, umożliwiając odpoczynek od codziennych zmartwień. Masz pytania o hafcie diamentowym? Sprawdź odpowiedzi poniżej...

czytaj całość »
Pomysły na prezent świąteczny 1
Pomysły na prezent dla tych, którym zależy na wyjątkowych chwilach!

Czy prezenty, które wręczasz na Święta są wyjątkowe czy przypadkowe? Twoje prezenty powinny pokazać, że zależy Ci na bliskich i cenisz ich indywidualność. Jeśli chcesz, aby twój upominek był wyjątkowy, zastanów się, czy naprawdę przyniesie on radość osobie, którą chcesz obdarować.

czytaj całość »
Impresjonizm w malarstwie 1
Impresjonizm w malarstwie

Impresjonizm (fr. impressionisme, łac. impressio „odbicie”, „wrażenie”) to kierunek w kulturze. Odnosił się nie tylko do sztuki, ale również literatury, filmu czy muzyki. Impresjonizm narodził się w Paryżu w drugiej połowie XIX wieku. Głównym założeniem impresjonizmu w malarstwie i pozostałych dziedzinach kultury była ucieczka od realizmu, od sztywnych zasad sztuki antycznej, religijnej i historycznej, od nierealnej doskonałości.

czytaj całość »
Jak wygląda malowanie po numerach? Zobacz prostą instrukcję krok po kroku 0
Jak wygląda malowanie po numerach? Zobacz prostą instrukcję krok po kroku

W kilku prostych krokach namalujesz dowolny obraz - krajobraz, abstrakcję, a nawet portret. Nie musisz posiadać wielkiego talentu, by malować jak prawdziwy artysta! Dzięki gotowym zestawom do malowania po numerach Artimento każdy z nas może wcielić się w rolę malarza. Zacznij malować i ciesz się dziełem, które stworzysz samodzielnie. Sprawdź poniżej, jak malować obraz krok po kroku.

czytaj całość »
Co daje malowanie po numerach? 0
Co daje malowanie po numerach?

Malowanie po numerach to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu i kreatywna zabawa niezależnie od tego, czy malujesz sam, czy wspólnie z bliskimi. Jeśli pragniesz otworzyć się artystycznie, zrelaksować i zdobyć nowe umiejętności, malowanie po numerach - to idealny wybór. Zastanawiasz się, czy to nie jest zbyt trudne, czy dasz radę? Z Artimento to proste!

czytaj całość »
Frida Kahlo – historia talentu i cierpienia 0
Frida Kahlo – historia talentu i tragedii

Życie Fridy Kahlo, meksykańskiej artystki o wyjątkowej osobowości, przepełnione było bólem i naznaczone chorobą od samego dzieciństwa. Wypadek komunikacyjny, niespełnione pragnienie zostania matką, burzliwy związek. Równie wyjątkowe jest jej malarstwo, znane na całym świecie, które czyta się jak biografię artystki. O kobiecej sile, samorealizacji i odnalezieniu ukojenia.

czytaj całość »
Vincent van Gogh - malarz niedoceniony za życia 0
Vincent van Gogh- malarz niedoceniony za życia

Choć dziś dzieła Vincenta van Gogha znane są na całym świecie, artysta żył i tworzył w cieniu choroby, biedy i niedocenienia. Jego twórczość wciąż inspiruje badaczy, tak samo jak życie prywatne owiane tajemnicami i niedopowiedzeniami.  Co wiemy o tym holenderskim malarzu, który tak zawzięcie tworzył mimo przeciwności losu?

czytaj całość »
Pablo Picasso - malarz wśród poetów 0
Pablo Picasso - malarz wśród poetów

Pablo Picasso był poszukiwaczem nowych form artystycznej ekspresji. Malarz, rzeźbiarz, grafik, poeta, ceramik. Uważany za jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku. Porównywany do Mozarta, okrzyknięty mianem cudownego dziecka, malującego na najwyższym poziomie od najmłodszych lat. Zachwycał i zawstydzał niejednego dojrzałego artystę.

czytaj całość »
Andy Warhol - legenda pop-artu 0
Andy Warhol - legenda pop-artu

Andy Warhol to niewątpliwie najbardziej rozpoznawalny, ale i kontrowersyjny artysta pop-artu XX wieku. Nie szukał daleko inspiracji, bowiem była nią codzienność, z której uczynił sztukę. Obrazy na płótnie jego autorstwa stanowią najlepiej sprzedające się dzieła sztuki w okresie powojennym.

czytaj całość »
Mistrz iluzji Rob Gonsalves 9
Mistrz iluzji Rob Gonsalves

Rob Gonsalves za pomocą pędzla tworzy tak niezwykłe iluzje optyczne, że czasem trudno jet dostrzec gdzie się kończy jeden świat i zaczyna drugi. Życzymy miłej podróży do magicznego świata iluzji...

czytaj całość »
Równoległe światy Jacka Yerki 7
Równoległe światy Jacka Yerki

Wyobraźnia Jacka Yerki - to prawdziwe królestwo niewiarygodnych światów - latające miasta, truskawkowe plaże... Mimo, że jego obrazy mają mało wspólnego z rzeczywistością, jaskrawe żywe kolory i mnóstwo szczegółów budzą naszą dziecięca wyobraźnię i zmuszają uwierzyć w istnienie miejsc, pokazanych na obrazach. Odkryj dla siebie fantastyczne światy Jacka Yerki i daj się ponieść fantazji...

czytaj całość »
Świat marzeń sennych Christiana Schloe 0
Świat marzeń sennych Christiana Schloe

Ten oryginalny i niebywale utalentowany współczesny artysta wykorzystuje w swojej twórczości malarstwo, ilustrację, fotografię oraz sztukę cyfrową. Jego obrazy emanują spokojem, jednocześnie budzą w odbiorcy ciekawość i skłaniają do snucia nieskończonej liczby interpretacji.

czytaj całość »
Emerico Imre Toth - malarz zakochany w jesieni 1
Emerico Imre Toth - malarz zakochany w jesieni

Imre Toth, lepiej znany jako Emerico - współczesny węgierski artysta, który mówi o sobie, że kocha otaczający go świat i stara się dostrzec piękno we wszystkim - w naturze, kobietach, oczach, formach ciała, zwierzętach i życiu wokół. Emerico jest autorem wspaniałych romantycznych obrazów, w których przeważają odcienie czerwieni oraz urocze silne kobiety, zadziwiające swoim pięknem i niezależnością. 

czytaj całość »
Radosny świat kolorów Olgi Darczuk 1
Radosny świat kolorów Olgi Darczuk

Trudno przejść obojętnie obok kolorowych pejzaży, martwych natur i obrazów utrzymanych w nurcie fantasy autorstwa ukraińskiej artystki, nauczycielki malarstwa oraz krytyka sztuki – Olgi Darczuk. Niezależnie od poruszanej tematyki, jej prace zaskakują żywością kolorów, lekkością muśnięć pędzla oraz subtelnym pięknem, które wywołuje w odbiorcach szeroką gamę pozytywnych emocji.

czytaj całość »
Malarstwo abstrakcyjne Eleny Karpiński 3
Malarstwo abstrakcyjne Eleny Karpiński

Elena Karpinski jest impresionistką. W swojej twórczości nie porusza tematyki społecznej, nie zajmuje się problemami metafizycznymi, nie pokazuje zwykłej codzienności. Jej prace nie nawiązują do motywów historycznych, politycznych, religijnych. Wychodzi w plener i maluje to, co oferuje jej dana chwila.

czytaj całość »
Utracony Raj Tomasa Sancheza 0
Utracony Raj Tomasa Sancheza

Kiedy dusza artysty jest w harmonii ze sobą i światem, z jego rąk rodzą się piękne lasy oraz niekończące się rzeki. Troski i zmartwienia przekładają się zaś na obrazy przedstawiające wysypiska śmieci. 

 

czytaj całość »
Śnieżne obrazy Toma Bakera 0
Śnieżne obrazy Toma Bakera

Malarz, który wykorzystuje do tworzenia przepięknych zimowych obrazów spray ze sztucznym śniegiem i suchy pędzel. Chcemy pokazać kilka jego prac, które zostały namalowane na oknach budynków różnych miast.

czytaj całość »
Prezenty do 100 zł na Święta, których kobieta długo Ci nie wybaczy 0
Prezenty do 100 zł na Święta, których kobieta długo Ci nie wybaczy

Czy kupiłeś już upominki pod choinkę dla swojej żony, siostry, mamy i teściowej? Jeśli nie, to koniecznie przeczytaj, jakich prezentów warto unikać, aby nie urazić bliskiej kobiety. Zobacz nasze zestawienie nietrafionych prezentów do 100 zł i sprawdź, dlaczego haft diamentowy ucieszy kobietę bardziej niż biżuteria lub perfumy.

 

czytaj całość »
Najlepsze filmy o malarzach 9
Najlepsze filmy o malarzach

Artimento proponuje 10 filmów o znanych malarzach. Każda historia pozwoli poczuć atmosferę, w której żyli i tworzyli artyści. Polecamy obejrzeć te filmy każdemu, ponieważ pomagają inaczej spojrzeć na dzieła sztuki mistrzów i poznać nowe postacie. 

czytaj całość »
Najlepsze filmy o sztuce i nie tylko 0
Najlepsze filmy o sztuce i nie tylko

Artystyczne formy wyrazu towarzyszą ludzkości od samego początku. Już pierwsze próby ekspresji powstawały w jaskiniach, a wraz z rozwojem i postępem cywilizacji, przenosiły się na inne źródła przekazu. Filmy o tematyce artystycznej, przeróżne wystawy, to najczęściej ambitne przedsięwzięcia, które przyciągają pasjonatów sztuki oraz ludzi, którzy cenią kreatywność oraz chcą się przybliżyć do świata sztuki. Umiejętność operowania obrazem, słowem czy też rzeźbą, to wyrafinowany talent wyrażania siebie oraz próba interpretacji otaczającego nas świata. 

czytaj całość »
Wiosenne kwiaty. Namaluj własną wiosnę 0
Wiosenne kwiaty. Namaluj własną wiosnę

Śnieg stopniał, słońce ciągle chowa się w szarości, a oko szuka czegoś pzyjemnego, kolorowego, wiosennego... Właśnie tak wygląda koniec zimy – początek wiosny w naszym kraju... Przygotowaliśmy tym razem różowy wiosenny balsam dla Waszych oczu – kwiaty, które już niedługo będziemy oglądać naokoło, a w tej chwili możemy podziwiać na obrazach, a nawet malować samodzielnie.

czytaj całość »
Jak dobierać ramy do obrazów po numerach 0
Jak dobierać ramy do obrazów

Obrazy na płótnie mogą wzbogacić każdy wystrój wnętrza i nadać mu eleganckiego, niepowtarzalnego charakteru. Ich piękno będzie jednak jeszcze bardziej sugestywne, gdy oprawisz swoje dzieła w odpowiednio dopasowane ramy. Kolor i typ ramy może zaskakująco zmienić wygląd każdego wnętrza – zwiekszyć przestrzeń, nadać pomieszczeniu współczesnego lub klasycznego stylu czy też stworzyć odpowiedni klimat.

czytaj całość »
Nocne panoramy miast 0
Nocne panoramy miast

Współczesne malarstwo ma wiele sposóbów przekazu głębi i uroku świecących się miast. Proponujemy obejrzeć wspaniałe i rozmaite panoramy namalowane przez różnych malarzy.

czytaj całość »
Po co komu artterapia 0
Po co komu artterapia

Szalony pęd życia jaki wymusza na nas dzisiejszy świat powoduje, że żyjemy w ciągłym stresie. Warto zwolnić na chwilę i pomyśleć o sobie, odpocząć inaczej, spędzając czas kreatywnie. Dzisiaj o artterapii i sztuce odpoczynku...

czytaj całość »
Koty wybitnych malarzy 0
Koty wybitnych malarzy

Osoby twórcze zazwyczaj mają koty. Dla niektórych ich ulubieńce stają się muzą.

Okazuje się, że koty mieszkały w domach wielu mistrzów sztuki. Były kochane i dopieszczane.

Zresztą, sami zobaczcie... 

czytaj całość »
Obrazy znanych NIEmalarzy 0
Obrazy znanych NIEmalarzy

Utalentowani ludzie są utalentowani we wszystkim!

Ostatnio coraz częściej można odwiedzić wystawy osób, znanych w dziedzinach innych niż malarstwo. Popyt na ich obrazy jest bardzo wysoki, mimo że eksperci je oceniają dosyć drogo.

Artimento przedstawia prace niektórych znanych osobowości, dla których malarstwo – to prawdziwa pasja!

czytaj całość »
We dwoje 1
We dwoje

Będąc w związku, bardzo ważne jest spędzanie ze sobą czasu, robienie czegoś razem. W ten sposób, poznajemy siebie nawzajem oraz wzmacniamy naszą przyjaźń.

czytaj całość »
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (ORLEN Paczka) już od 149,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium