Kategorie blog
Vincent van Gogh - malarz niedoceniony za życia 0
Vincent van Gogh- malarz niedoceniony za życia

Choć dziś dzieła Vincenta van Gogha znane są na całym świecie, artysta żył i tworzył w cieniu choroby, biedy i niedocenienia. Jego twórczość wciąż inspiruje badaczy, tak samo jak życie prywatne owiane tajemnicami i niedopowiedzeniami.  Co wiemy o tym holenderskim malarzu, który tak zawzięcie tworzył mimo przeciwności losu?

czytaj całość »
Pablo Picasso - malarz wśród poetów 0
Pablo Picasso - malarz wśród poetów

Pablo Picasso był poszukiwaczem nowych form artystycznej ekspresji. Malarz, rzeźbiarz, grafik, poeta, ceramik. Uważany za jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku. Porównywany do Mozarta, okrzyknięty mianem cudownego dziecka, malującego na najwyższym poziomie od najmłodszych lat. Zachwycał i zawstydzał niejednego dojrzałego artystę.

czytaj całość »
Andy Warhol - legenda pop-artu 0
Andy Warhol - legenda pop-artu

Andy Warhol to niewątpliwie najbardziej rozpoznawalny, ale i kontrowersyjny artysta pop-artu XX wieku. Nie szukał daleko inspiracji, bowiem była nią codzienność, z której uczynił sztukę. Obrazy na płótnie jego autorstwa stanowią najlepiej sprzedające się dzieła sztuki w okresie powojennym.

czytaj całość »
Gustav Klimt - życie i twórczość 0
Wielbiciel życia i kobiet. Gustav Klimt ponad schematami

Gustav Klimt - najwybitniejszy przedstawiciel wiedeńskiej secesji, wyznaczył nowe nurty w sztuce. Uważał, że wszelka sztuka powinna być wolna od konwenansów i schematów. Koneser życia, natury i tego, co piękne.

czytaj całość »
Zdzisław Beksiński – twórca apokaliptycznych wizji 0
Zdzisław Beksiński – twórca apokaliptycznych wizji

Dzieła Zdzisława Beksińskiego intrygują pejzażami mrocznych krain oraz wizerunkami fantastycznych postaci, które opowiadają przejmującą historię o przemijaniu. Pomimo upływu lat sugestywne obrazy malarza wciąż silnie oddziałują na wyobraźnię koneserów sztuki z całego świata.

 

 

czytaj całość »
Surrealistyczny świat Rafała Olbińskiego 2
Surrealistyczny świat Rafała Olbińskiego

Świat polskiego artysty Rafała Olbińskiego jest pełen niecodziennych, nietypowych scen.  Jego obrazy zatrzymują naszą uwagę na dłużej - artysta oszukuje nasz wzrok i zmusza spojrzeć na zwykłe codzienne otoczenie zupełnie inaczej. 

czytaj całość »
Mistrz iluzji Rob Gonsalves 8
Mistrz iluzji Rob Gonsalves

Rob Gonsalves za pomocą pędzla tworzy tak niezwykłe iluzje optyczne, że czasem trudno jet dostrzec gdzie się kończy jeden świat i zaczyna drugi. Życzymy miłej podróży do magicznego świata iluzji...

czytaj całość »
Równoległe światy Jacka Yerki 7
Równoległe światy Jacka Yerki

Wyobraźnia Jacka Yerki - to prawdziwe królestwo niewiarygodnych światów - latające miasta, truskawkowe plaże... Mimo, że jego obrazy mają mało wspólnego z rzeczywistością, jaskrawe żywe kolory i mnóstwo szczegółów budzą naszą dziecięca wyobraźnię i zmuszają uwierzyć w istnienie miejsc, pokazanych na obrazach. Odkryj dla siebie fantastyczne światy Jacka Yerki i daj się ponieść fantazji...

czytaj całość »
Świat marzeń sennych Christiana Schloe 0
Świat marzeń sennych Christiana Schloe

Ten oryginalny i niebywale utalentowany współczesny artysta wykorzystuje w swojej twórczości malarstwo, ilustrację, fotografię oraz sztukę cyfrową. Jego obrazy emanują spokojem, jednocześnie budzą w odbiorcy ciekawość i skłaniają do snucia nieskończonej liczby interpretacji.

czytaj całość »
Emerico Imre Toth - malarz zakochany w jesieni 1
Emerico Imre Toth - malarz zakochany w jesieni

Imre Toth, lepiej znany jako Emerico - współczesny węgierski artysta, który mówi o sobie, że kocha otaczający go świat i stara się dostrzec piękno we wszystkim - w naturze, kobietach, oczach, formach ciała, zwierzętach i życiu wokół. Emerico jest autorem wspaniałych romantycznych obrazów, w których przeważają odcienie czerwieni oraz urocze silne kobiety, zadziwiające swoim pięknem i niezależnością. 

czytaj całość »
Radosny świat kolorów Olgi Darczuk 1
Radosny świat kolorów Olgi Darczuk

Trudno przejść obojętnie obok kolorowych pejzaży, martwych natur i obrazów utrzymanych w nurcie fantasy autorstwa ukraińskiej artystki, nauczycielki malarstwa oraz krytyka sztuki – Olgi Darczuk. Niezależnie od poruszanej tematyki, jej prace zaskakują żywością kolorów, lekkością muśnięć pędzla oraz subtelnym pięknem, które wywołuje w odbiorcach szeroką gamę pozytywnych emocji.

czytaj całość »
Steve Hanks i jego Realizm Emocjonalny 0
Stev Hanks i jego Realizm Emocjonalny

Nigdy wcześniej nie stworzono tak realistycznych akwareli, jak akwarele Stev’a Hanksa. Nazwał swój styl Realizmem emocjonalnym.  Jego obrazy – to prawdziwe emocje! I na pewno nie da się pozostać wobec nich obojetnym.

czytaj całość »
Malarstwo abstrakcyjne Eleny Karpiński 2
Malarstwo abstrakcyjne Eleny Karpiński

Elena Karpinski jest impresionistką. W swojej twórczości nie porusza tematyki społecznej, nie zajmuje się problemami metafizycznymi, nie pokazuje zwykłej codzienności. Jej prace nie nawiązują do motywów historycznych, politycznych, religijnych. Wychodzi w plener i maluje to, co oferuje jej dana chwila.

czytaj całość »
Utracony Raj Tomasa Sancheza 0
Utracony Raj Tomasa Sancheza

Kiedy dusza artysty jest w harmonii ze sobą i światem, z jego rąk rodzą się piękne lasy oraz niekończące się rzeki. Troski i zmartwienia przekładają się zaś na obrazy przedstawiające wysypiska śmieci. 

 

czytaj całość »
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty) już od 149,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium