Kategorie
Czytaj o nas na blogu:

 

  

 

Oglądaj na YouTube

 

Zobacz jak to wygląda

Polski Salwador Dali - Tomasz Sętowski 0
Polski Salwador Dali - Tomasz Sętowski

Tomasz Sętowski urodził się w 1961 roku w Częstochowie, gdzie mieszka do dziś. Studia malarskie ukończył na częstochowskiej WSP, na wydziale plastycznym. A w roku 1964 stworzył swój pierwszy abstrakcyjny obraz.

Od tego czasu spędził lata pracy, aby uzyskać miano jednego z twórców nurtu „realizmu magicznego”. Przedstawicieli tego kierunku jest niewielu, gdyż tworzenie takich prac wymaga mistrzowskiego warsztatu, wiedzy oraz ogromnej wyobraźni. Obrazy Sętowskiego są pełne symboli, odznaczają się również architektoniczną dyscypliną.

Artysta nazywany jest „Polskim Salwadorem Dalim”. Jego kolekcje są inspirowane wodą i magią urbanistyczną. Malarz nadaje ulubionym bohaterom literackim nowy wizerunek, a sam we własnym bajkowym świecie często wciela się w postać czarodzieja.

Dzieła tajemniczego artysty znajdują się w wielu znaczących kolekcjach prywatnych i muzealnych na całym świecie. Wydano wiele publikacji z twórczością Sętowskiego, wielokrotnie jego obrazy gościły na okładkach pism i książek. 

Dwa światy 


Złote miasto


Metamorfoza


Ocean Myśli


W objęciach Morfeusza


Przypływ myśli


Infantka


Księżycowa metropolia


Melancholia


Miasto podróżników


Przebudzenie


Reinkarnacja


Gra o tron


Jesteśmy niezmiernie dumni, że żyjemy w tym samym czasie i w tym samym kraju z tak wybitnym malarzem, jak Tomasz Sętowski! Możemy nawet poznać go osobiście.

Więcej obrazów artysty na stronie http://www.setowski.com/

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl