Promocje
Latarnie nad Wenecją
Latarnie nad Wenecją

59,90 zł

Cena regularna: 79,00 zł

Najniższa cena: 59,90 zł
szt.
Włoskie wakacje
Włoskie wakacje

87,00 zł

Cena regularna: 99,00 zł

Najniższa cena: 87,00 zł
szt.
Nowy Jork
Nowy Jork

87,00 zł

Cena regularna: 99,00 zł

Najniższa cena: 87,00 zł
szt.
Wielka fala
Wielka fala

59,90 zł

Cena regularna: 79,00 zł

Najniższa cena: 59,90 zł
szt.
Pastelowe piwonie - 50x65 cm
Pastelowe piwonie - 50x65 cm

87,00 zł

Cena regularna: 99,00 zł

Najniższa cena: 87,00 zł
szt.


DODAJ WNETRZU PAZURA, DEKORUJĄC JE WIZERUNKAMI WILKÓW

Wybierz diamentową mozaikę z wilkami, a zyskasz znacznie więcej, niż piękny wizerunek dzikich zwierząt. Wraz z zestawem zawierającym obraz 5D, otrzymasz szansę na stworzenie unikalnego dzieła przy użyciu pasjonującej techniki haftu diamentowego. Usiądź wygodnie, połóż przed sobą zadrukowane płótno i zrelaksuj się, wypełniając je kolorowymi kryształkami.

Kochasz zwierzęta, ale to wilk wzbudza Twoją szczególną sympatię. I tak jak on pragniesz żyć w wewnętrznej harmonii? Wilk nie stanowi zagrożenia dla człowieka. Zamiast się go bać, podziwiaj go i uhonoruj własnoręcznie stworzonym obrazem. Wizerunek wilka będzie wspaniałą dekoracją lub prezentem. Każde spojrzenie w jego dumne i mądre oczy dodaje wewnętrznej siły.

Wilki

Kosmiczny wilk Kosmiczny wilk
Producent: Artimento
Haft diamentowy / Mozaika diamentowa / Malowanie diamentami
Cena: 87,00 zł 99,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Legenda o wilku Legenda o wilku
Producent: Artimento
Haft diamentowy / Mozaika diamentowa / Malowanie diamentami
Cena: 99,00 zł
szt.
zobacz więcej
Rozkoszna wilczyca Rozkoszna wilczyca
Producent: Artimento
Haft diamentowy / Mozaika diamentowa / Malowanie diamentami
Cena: 67,00 zł 99,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja

Symbolika wilka w różnych kulturach

Wilk - zwierzę otoczone tajemnicą i legendą. Praprzodek psa, najlepszego przyjaciela człowieka. Budzi wiele różnych emocji. Jego symbolika jest bardzo bogata i na przestrzeni wieków nieustannie się zmieniała.  W czasach antycznych wilk był zwierzęciem świętym, symbolizującym wojnę i walkę. W Skandynawii kojarzony jest ze złem i nieszczęściem. W średniowieczu zaś przypisywano wilkom służenie nieczystym siłom. To na nich, jak na wierzchowcach, czarownice galopowały, by zdążyć na sabat.
W popularnych bajkach przedstawiano go jako żarłoczną i przebiegłą bestię, jednak rzeczywistość różni się od kulturowych wyobrażeń. W mitologii słowiańskiej wilk był synonimem magii, dobra i siły. Zwierzę to powodowało także duży strach wśród Słowian, którzy go czcili. Wierzyli, że człowiek może przeobrazić się w wilkołaka. Stąd pojawiło się wiele legend o wilkołakach i powiedzeń, choćby: Nie wywołuj wilka z lasu.

Wytworzyły się dwa sposoby widzenia wilka: żarłoczna bestia, która pożera babcię (jak w Czerwonym Kapturku) i symbol wolności oraz mądrości. Postać wilka pojawia się w kulturze, sztuce i literaturze. W niektórych krajach uważano, że wilk ochrania nowo narodzone dziecko. W Jugosławii przeciągano po wilczej skórze noworodka, która to miała chronić dziecko przed złymi mocami.

Wilk Nauczyciel

Wilki w wielu kulturach są jak życiowi przewodnicy - nauczyciele. Mawia się, że każdy z nas ma przypisane zwierzę mocy. Być może Twoim zwierzęciem mocy jest właśnie wilk, od którego możesz nauczyć się wielu rzeczy. Badacze trybu życia wilków zauważyli pewne zasady, które rządzą ich życiem. Są one uznawane za wskazówki harmonijnego życia człowieka. Co robią wilki? Wędrują, odpoczywają, jedzą, kochają dzieci, są lojalne, nadstawiają bacznie uszu.

Wilki żyją harmonijnie, ponieważ dbają o swoje rodziny, nie zapominając o sobie. Błąkają się w świetle księżyca, wyją do niego, łączą się w ten sposób ze wszechświatem i komunikują ze współbraćmi. Żyją w zgodzie z naturą, obserwując siebie. Czego możemy nauczyć się od wilka? Wglądu w siebie, obserwacji, by odpowiedzieć sobie na pytanie: jak dalece żyję w zgodzie ze sobą, swoimi pragnieniami. Niezwykłej siły, wytrwałości i umiejętności dostosowania się do różnych warunków. Wilk to zwierzę bardzo rodzinne. Wiąże się na całe życie i żyje w stadzie, które tworzą rodzice i dzieci. Potrzebują także samotności, jak każdy. Nie atakują ludzi, to nie leży w ich naturze.

Nie tylko dorosłych fascynują wilki

Mozaika diamentowa to sztuka odpoczynku, którą wybierają nie tylko dorośli, ale także starsze dzieci. Czyż nie można piękniej spędzić czasu? Wspólne wyklejanie i rozmowy podczas angażującego zajęcia? Wszechobecna elektronika i obowiązki sprawiają, że nawet dzieciom trudno jest odpocząć.  Wilk - bohater wielu bajek, legend i opowieści to przedmiot fascynacji nie tylko dorosłych, ale także dzieci. Tworzenie obrazu z wilkiem na pewno przypadnie Twojemu dziecku do gustu, rozwinie jego artystyczne pasje lub sprawi, że odnajdzie nowe hobby i zainteresowania.

Co łączy kobiety i wilki?

Często w sztuce wilkom towarzyszą kobiety. Nie bez powodu. Pomiędzy wilkiem a kobietą jest pewne pokrewieństwo natury, uderzające podobieństwo. Takie wnioski wysunęła badaczka życia wilków i psychoanalityczka Clarissa Pinkola Estés. Zdrowe kobiety i zdrowe wilki podzielają wspólne cechy: są bardzo silne, odporne, zdolne do poświęceń, mają wyczulone zmysły, głęboką intuicję i troszczą się o rodzinę. Wilk to symbol wtajemniczenia i poszerzenia pola świadomości swojej duszy. Przypomina o tym kobiecie, która zapomina często o sobie, traci kontakt z intuicją. Uczy: indywidualności, kierowania się instynktem, bycia odpornym na napotkane trudności i miłości do rodziny. Te uniwersalne cechy odnoszą się do obu płci. W naszej ofercie znajdziesz również obrazy do haftu diamentowego z omawianym motywem.

Obraz z wilkiem - wyjątkowa dekoracja Twojego domu

Obraz malowanie po numerach z tajemniczym, mądrym i silnym wilkiem to wyjątkowa dekoracja dla osób zdecydowanych, niebojących się wyzwań oraz poszukujących nowych dróg.

Wilki zawładnęły nie tylko lasami, literaturą i kulturą. Skradły także nasze serca i wciąż budzą wiele emocji. Obraz z postacią wilka, namalowany własnoręcznie na pewno podkreśli twój szacunek i uwielbienie dla tego tajemniczego zwierzęcia.  Kochasz zwierzęta, fascynujesz się wilkami? W sklepie Artimento z pewnością znajdziesz coś dla siebie lub swoich bliskich.

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (ORLEN Paczka) już od 149,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium