Kiedy dusza artysty jest w harmonii ze sobą i światem, z jego rąk rodzą się piękne lasy oraz niekończące się rzeki. Troski i zmartwienia przekładają się zaś na obrazy przedstawiające wysypiska śmieci. 

 

" /> Utracony Raj Tomasa Sancheza - Blog Artimento
Utracony Raj Tomasa Sancheza 0
Utracony Raj Tomasa Sancheza

Tomas Sanchez jest jednym z najbardziej znanych malarzy Kubańskich. W swojej karierze artystycznej eksperymentował z grafiką, rzeźbą i fotografią, ale największe uznanie zdobył jako malarz. Tworząc własne dzieła, artysta nie boi się korzystać z szerokiej palety farb - akwarele, akryl, pastele, tusz, tempera. Najwięcej czasu poświęca jednak na malowanie farbami olejnymi.

Do najbardziej znanych dzieł artysty należą pokaźne krajobrazy niekończących się lasów. Panoramy leśne przenoszą nas do miejsc, gdzie można posłuchać szumu rzeki, płynącej za horyzont oraz lekkiego szelestu liści na drzewach. Płótna promieniują ciszą, spokojem oraz pogodą ducha.

 

Czasem się ozwie dusza drzew
I z cicha coś poszepcze,
Gdy je pogładzi cichy wiew,
Co trawy łagodnie depcze.

Malarz przyznaje, że ma w życiu dwa najbardziej interesujące go zajęcia – sztukę oraz medytację, które bardzo ciasno powiązane są między sobą. W swoich obrazach odzwierciedla on całe bogactwo własnego świata wewnętrznego oraz doświadczenia medytacyjne.

Kiedy dusza artysty jest w harmonii ze sobą i światem, z jego rąk rodzą się piękne lasy oraz niekończące się rzeki. Na skutek wewnętrznych zmartwień i lęków, powstają obrazy z wysypiskami śmieci.

Obrazy Sancheza przedstawiają utracony raj ludzkości, demonstrując ważne problemy ekologiczne naszych czasów.

Więcej obrazów Tomasa Sancheza znajdziesz tutaj.

 

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (ORLEN Paczka) już od 149,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium