Obrazy na płótnie mogą wzbogacić każdy wystrój wnętrza i nadać mu eleganckiego, niepowtarzalnego charakteru. Ich piękno będzie jednak jeszcze bardziej sugestywne, gdy oprawisz swoje dzieła w odpowiednio dopasowane ramy. Kolor i typ ramy może zaskakująco zmienić wygląd każdego wnętrza – zwiekszyć przestrzeń, nadać pomieszczeniu współczesnego lub klasycznego stylu czy też stworzyć odpowiedni klimat.

" /> Jak dobierać ramy do obrazów po numerach - Blog Artimento
Jak dobierać ramy do obrazów po numerach 0
Jak dobierać ramy do obrazów

Malowanie po numerach pozwala Ci spełnić marzenie o wcieleniu się w rolę prawdziwego artysty. Już samo tworzenie przyniesie Ci wiele satysfakcji, lecz jest to dopiero namiastka dumy, jaką poczujesz, zawieszając gotowy obraz na ścianie. Jeżeli zależy Ci na tym, aby obraz namalowany po numerach był idealnie dopasowany do wystroju wnętrza, zadbaj o jego estetyczne obramowanie. Każdy obraz – portret, klasyczny pejzaż czy abstrakcja wymaga bowiem innego typu oprawy.

Wybór ramy do obrazu nie jest łatwym zadaniem i wymaga uwzględnienia kilku zasad. Należy przy tym wziąć pod uwagę kolorystykę pomieszczenia i obrazu, stylistykę dzieła oraz charakter panujący w pomieszczeniu. Jeżeli kochasz dekoracyjne detale i wypełniasz nimi domowe przestrzenie, nie zestawiaj ich z prostymi, jednobarwnymi ramami. Jeśli natomiast gustujesz we wnętrzach urządzonych w duchu minimalizmu, zrezygnuj z bogato rzeźbionych ram na rzecz nieco bardziej prostych obramowań.

Jaki kolor ramy do obrazów wybrać?

Zanim wybierzesz barwę obramowania, przyjrzyj się swojemu dziełu. Zwróć uwagę na dominującą paletę barw oraz jego tonację kolorystyczną – zimną lub ciepłą. To właśnie ona powinna być dla Ciebie kluczem do wybrania odpowiedniej ramy do obrazu.

Jeżeli w Twoim dziele dominują biały, błękit lub inne odcienie niebieskiego, wybierz obramowanie utrzymane w zimnej tonacji barw – np. białe, srebrne lub granatowe. Uważaj jednak, aby jasny obraz nie zlewał się zanadto z oprawą – szczególnie, jeżeli chcesz, aby stanowił ozdobę minimalistycznej białej ściany. W takiej sytuacji dobrym pomysłem będzie wybór czarnej lub granatowej ramki, która podkreśli wyrazistość Twojego dzieła, kontrastując z jednolitą płaszczyzną jasnej ściany. 

Jeśli na płótnie dominują odcienie popieli lub chłodnej bieli, sprawdzi się neutralna, szara oprawa. W przypadku dzieł wykonanych w odcieniach lazuru, intensywnego turkusu lub granatu, warto dobrać do niego białą oprawę, dzięki której cała uwaga widza skupi się na intrygującym temacie obrazu.

Jeżeli na płótnie utrzymanym w ciepłej tonacji barw pojawiają się brązy lub beże, warto dopasować do niego brązowe ramy.

Błędy w doborze kolorów   

Odpowiedni wybór oprawy pozwala wydobyć z dzieła jego unikalne piękno, lecz niewłaściwie dopasowane ramy mogą stworzyć niemiły dla oka dysonans. Przykładowo: obraz czarno-biały nie będzie wyglądał dobrze w złotej lub brązowej ramie, z kolei czarna oprawa może być zbyt przytłaczająca dla delikatnego, pastelowego pejzażu. Staraj się zawsze wybierać obramowanie o pół tonu jaśniejsze lub ciemniejsze od dominującej barwy dzieła. Do obrazu czarno-białego dobierz więc ramę białą, czarną, szarą lub srebrną.

Dobór ramy a wystrój wnętrza

Dopasowanie kolorystyki obramowania do barw dominujących na Twoim płótnie jest niezwykle ważnym, lecz nie jedynym kryterium, którym powinieneś kierować się przy wyborze ramy. Pamiętaj o tym, że Twoje dzieło powinno tworzyć z ramą spójną całość, która będzie doskonale harmonizowała ze stylistyką wnętrza. Dopasowując ramę do wystroju wnętrza należy pamietać, że do jasnych wnętrz pasują proste i nowoczesne ramy do obrazów na płótnie. Nie odciągają one uwagi od tematu obrazu, lecz dyskretnie podkreślają jego atuty. Obramowanie, które wyróżnia się wyrafinowanymi ornamentami, będzie prezentowało się najlepiej na ścianach pomalowanych ciemną farbą.

Zadbaj o spójność stylistyczną

Odpowiedź na pytanie, jaką wybrać ramę tkwi w samym obrazie. Abstrakcja wymaga prostych ram, które wyeksponują geometrię kształtów i nowoczesny charakter dzieła. Pasują one także do współczesnych obrazów namalowanych po numerach. Ciężkie, bogato zdobione ramy będą idealnie współgrały z dziełami klasycznych twórców oraz realistycznymi portretami.

Ramy do obrazów – Ikea, Leroy Merlin, Castorama czy Artimento?

Jeżeli Twoje dzieło jest już gotowe, możesz z dumą zawiesić go na ścianie. W przypadku obrazów utrzymanych w nowoczesnej stylistyce wybór ramy nie jest konieczny – nawet bez niej dzieło będzie prezentowało się pięknie. Jeżeli jednak zależy Ci na dodatkowym ozdobieniu obrazu, wybierz specjalnie wyprodukowane ramy do obrazów po numerach Artimento.

Profesjonalnie wykonane i idealnie dopasowane do obrazów ramy Artimento – to idealne rozwiązanie dla osób ceniących uniwersalne i stylowe dekoracje. Zyskasz też pewność, że stylistyka oprawy będzie odpowiadała specyfice namalowanego obrazu, a Twoją rolą będzie jedynie właściwe dopasowanie koloru. Zamiast więc szukać ram do obrazów w Ikei, Leroy Merlin czy Castoramie, wybierz wygodne zakupy w sklepie internetowym Artimento.

Zobacz Nowości


 

Zobacz także pozostałe wpisy:

  1. Malowanie po numerach dla seniorów
  2. Malowanie po numerach w ciąży
  3. Hieronymus Bosch
  4. Michał Anioł perfekcjonista epoki renesansu
  5. Haft diamentowy FAQ
  6. Pomysły na prezent świąteczny
  7. Alfons Maria Mucha życie i twórczość ikony secesji
  8. Impresjonizm w malarstwie
  9. Malowanie po numerach instrukcja krok po kroku
  10. Co daje malowanie po numerach
  11. Frida Kahlo historia talentu i cierpienia
  12. Vincent van Gogh malarz niedoceniony za życia
  13. Pablo Picasso malarz wśród poetów
  14. Andy Warhol
  15. Gustav Klimt
  16. Zdzisław Beksiński
  17. Mistrz współczesnej sztuki afrykańskiej Clement Nwafor
  18. Surrealistyczny świat Rafała Olbińskiego
  19. Mistrz iluzji Rob Gonsalves
  20. Równoległe światy Jacka Yerki
  21. Polski Salwador Dali Tomasz Sętowski
  22. Świat marzeń sennych Cristiana Schloe
  23. 5 malarzy zakochanych w jesieni
  24. Jeff Rowland inna koncepcja deszczu
  25. Emerico Imre Toth malarz zakochany w jesieni
  26. Francis McCrory magia deszczu
  27. Obrazy na liściach malowane
  28. Radosny świat kolorów Olgi Darczuk
  29. Niesamowite obrazy Leonida Afremowa
  30. Steve Hanks i jego realizm emocjonalny
  31. Malarstwo abstrakcyjne Eleny Karpinski
  32. Utracony Raj Tomasa Sancheza
  33. Nadzwyczajne obrazy z którymi pokochasz zimę
  34. Śnieżne obrazy Toma Bakera
  35. Magia Świąt Bożego Narodzenia
  36. Prezenty do 100 zł na święta których kobieta długo ci nie wybaczy
  37. Richard Savoie i jego zimowe obrazy pastelowe
  38. Najlepsze filmy o malarzach
  39. Jak rozpoznawać dzieła słynnych malarzy
  40. Najlepsze filmy o sztuce i nie tylko
  41. Justyna Kopania spacery pod gwiazdami
  42. Wiosenne kwiaty Namaluj własną wiosnę
  43. Nocne panoramy miast
  44. Lodowcowy hyperrealizm Zarii Forman
  45. Niewidomy malarz i jego fantastyczne obrazy
  46. Van Gogh Alive sztuka w przestrzeni multimedialnej
  47. Po co komu artterapia
  48. Subtelność w obrazach Lauri Blank
  49. Jak zwalczyć negatywne emocje za pomocą pędzla
  50. Najbardziej orzeźwiające obrazy tego lata
  51. Koty wybitnych malarzy
  52. Obrazy znanych NIEmalarzy
  53. We dwoje

Zobacz również:

Nowości

 

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (ORLEN Paczka) już od 149,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium